ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5908362
*
nr 590 8362
Spegel
+ konsolbord smide, höjd. 68+ 120 + vägglampa
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2009
kl 19:02:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 21:01:40
1
100 kr
13/7 14:24:48
2
550 kr
13/7 16:27:02
1
300 kr
13/7 16:27:27
1
450 kr
13/7 17:37:01
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd konsolbord smide spegel speglar vägglampa
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 590 8362
Spegel
+ konsolbord smide, höjd. 68+ 120 + vägglampa
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/7 21:01:40 | 1 | 100 kr |
| 13/7 14:24:48 | 2 | 550 kr |
| 13/7 16:27:02 | 1 | 300 kr |
| 13/7 16:27:27 | 1 | 450 kr |
| 13/7 17:37:01 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd konsolbord smide spegel speglar vägglampa
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



